Vest Hem srušio Čelsi u derbiju Londona

Fudbal - video 4. dec 202115:25 > 15:36 11 komentara
Alex Pantling/Getty Images

Vest Hem je u spektakularnom meču savladao Čelsi 3:2 i naneo drugi poraz u Premijer ligi aktuelnom lideru i šampionu Evropu. Gol odluke postigao je Masuaku u 88. minutu.

Prvo poluvreme je bilo dinamično, ali nije bilo velikih uzbuđenja sve do 28. minuta. Mejson Maunt je sjajno centrirao iz kornera, a na pravom mestu je bio 37- godišnji Tijago Silva za vođstvo Čelsija.

povezane vesti

U narednih 12 minuta sve je pod kontrolom držao lider šampionata, a onda su posle velike greške vratili Vest Hem u igru. Žoržinjo je vratio kratku loptu golmanu Mendiju, ovaj se uspaničio kada mu je prišao Boven, srušio ga i bio je to penal za domaće igrače. Siguran je bio Lansini za izjednačenje.

Ipak na odmor Čelsi odlazi sa golom viškom. Bila je to sjajna akcija u dva poteza. Alonso je uputio loptu u šesnaesterac Vest Hema, na nju je natrčao Maunt i udarce iz voleja doveo Čelsi u vođstvo 2:1. Nisu hteli da se predaju domaći igrači.

Poravnali su skor preko na ovom meču odličnog Bovena, koji je pogodio levi ugao Mendija na dodavanje Cufala.

U nastavku je Čelsi imao inicijativu, ali nekih 20 minuta nije bilo većih uzbuđenja. A onda je ponovo na sceni bio Boven. Promašio je prazan gol sa nekoliko metara na dodavanje Antonija.

Nije popuštao do kraja meča pritisak „plavaca“, međutim nije bilo pravih prilika. I kada se činilo da će ostati 2:2, Masuaka je šutirao iskosa sa leve strane, lopta je malo zakačila Loftus Čika i prevarila Mendija za erupciju oduševljenja na Olimpijskom stadionu i veliku pobedu.

Čelsi je ostao na čelu tabele sa 33 poena, dok je Vest Hem i dalje na koti četiri sa 27 bodova.