Zakomplikovana trka: Arsenal pao na Gudisonu

Fudbal - video 4. feb 202315:31 6 komentara
Everton Arsenal
Action Images via Reuters/Jason Cairnduff

U prvom susretu subotnjeg programa 22. kola Premijer lige Everton je na svom terenu savladao Arsenal 1:0.

Oni koji sumnjaju i dalje da Arsenal nema šampionski mentalitet i da kad-tad mora da padne, dobili su municiju. Jer ne samo što su Tobdžije pretrpele poraz na gostovanju do ovog kola fenjerašu, već ekipa Mikela Artete uopšte nije dobro izgledala.

Može se slobodno konstatovati da su Karamele imale bolje prilike. U prvom poluvremenu čak tri, dok je Arsenal imao samo jednu u kategoriji pravih gol šansi preko Enketije.

Trenutak odluke odigrao se u 60. minutu. Odlično je iz kornera Dvajt Menkin, a najviše skočio Džejms Tarkovski koji je zatresao mrežu pored nemoćnog Ramzdejla. Očekivano, Arsenal je preuzeo inicijativu, napadao. Ali to nisu bili napadi kao u ranijim mečevima, prilično su bili stihijski i neprecizni i na kraju je Everton došao do zaslužene pobede, kojom izlaze iz zone ispadanja.

Na prvoj utakmici od kada je seo na klupu Šon Dajš je pokazao da je u stanju da za kratko vreme našteluje ekipu da bude veoma dobro organizovana i da uzme rezultat i protiv onih najboljih.