Žota odveo Liverpul u finale Liga kupa

Fudbal - video 20. jan 202222:39 > 22:43 1 komentar
Liverpul
REUTERS/Ian Walton

Fudbaleri Liverpula plasirali su se u finale Liga kupa Engleske, gde ih već čeka Čelsi.

Liverpul je na putu ka Vembliju u polufinalu eliminisao Arsenal pobedom u drugom meču rezultatom 2:0. U prvom meču odigranom pre sedam dana na Enfildu nije bilo golova.

Oba gola za gostujući tim u četvrtak je na Emirejtsu postigao Diogo Žota.

Imao je Arsenal prvi priliku da zatrese mrežu. Igrao se peti minut kada je Aleksandar Lakazet dobro šutirao, ali je Kivin Keleher uspeo da sačuva svoju mrežu.

Svega osam minuta kasnije zatresla se mreža Arsenala, ali je Žoel Matip bio u ofsajdu.

U 19. minutu sve je bilo čisto, a strelac za vođstvo Liverpula bio je Diogo Žota. Došla je lopta do Žote nakon pasa Endija Robertsona, a Portugalac je uspeo da matira Arona Ramzdejla.

U nastavku, gosti su imali nekoliko zanimljivih prilika, a najbolje šanse za Arsenal propustio je Gabrijel Martineli i to u dva navrata. Posebno je dobra bila šansa domaćih u 73. minutu, ali je dobra odbrana Kelehera ostavila Redse u prednosti.

Žota novi gol postiže u 78. minutu. Pomoćni sudija je podigao zastavicu, ali glavni sudija Martin Etkinson odmah je pokatao da će proveravati snimak. Nakon VAR provere Žotin gol je priznat.

Arsenal je na kraju i ovaj meč završio sa igračem manje. U prvom duelu Granit Džaka je u 24. minutu dobio direktan crveni karton. U ovom drugom, Tomas Parti dobio je dva žuta kartona u samo tri minuta, a i to svega 13 minuta nakon što je ušao u igru.

Liverpul i Mančester siti najtrofejniji su timovi u Liga kupu sa po osam osvojenih pehara. Liverpul je poslednji put u ovom takmičenju slavio u sezoni 2011/12, a u finalu nije igrao od sezone 2015/16.

Drugi finalista, Čelsi, osvajao je Liga kup pet puta, poslednji put u sezoni 2014/15. Plavci nisu bili u finalu od sezone 2018/19.

Ovogodišnje finale biće odigrano 27. februara na Vembliju.