Pike: Ako su moji stavovi problem, napustiću Španiju

Primera 2. okt 201710:12 > 10:13
Manuel Queimadelos Alonso/Getty Images

Defanzivac Barselone Đerar Pike najavio je da će se povući iz reprezentacije Španije ukoliko je problem to što podržava nezavisnost Katalonije.

U nedelju je održan referendum u Kataloniji, a zbog neredab širom pokrajine, fudbaleri Barselone su pred praznim tribinama stadiona „Kamp Nou“ dočekali Las Palmas i pobedili sa 3:0. Pike je potom istakao da mu je to bila najteža utakmica u karijeri.

Mislim da mogu da nastavim da igram. Ali, ako Fudbalska federacija Španije smatra da je to problem, napustiću reprezentaciju pre 2018. godine. Postoji veliki broj ljudi u Španiji koji se ne slažu sa onim što se desilo danas i veruju u demokratiju“, rekao je Pike.

Katalonija ima sedam i po miliona stanovnika, svoj jezik i kulturu, a Barselona joj je glavni grad. Kao pokrajina ima veliki stepen autonomije, ali po Ustavu Španije nije priznata kao posebna država.

Pike je tokom karijere 91 put branio boje Španije, ali se zbog svog stava oko referenduma našao u centru pažnje. Tokom prijateljske utakmice sa Kolumbijom u Mursiji, u junu, navijači koji se protive nezavisnosti Katalonije su mu zviždali.

Defanzivac madridskog Reala Serhio Ramos je od navijača tražio da pokažu poštovanje Pikeu, koji je u nedelju na Tviteru okačio sliku na kojoj se vidi da je glasao na referendumu. Ramos nije propustio priliku da to prokomentariše istakavši da nije to trebalo da uradi ako ne želi da bude izviždan.