Atletiko glavom dobio Real u prvom madridskom derbiju sezone

Primera 24. sep 202323:03 1 komentar
Alvaro Morata
AP Photo/Manu Fernandez via Guliver

Prvi veliki madridski derbi u sezoni pripao je „Jorgandžijama“. Atletiko Madrid je na svom „Metropolitanu“ u okviru šestog kola španske Primere rezultatom 3:1 (2:1) savladao velikog rivala Real i uspešno se vratio na pobednički kolosek posle šokantnog i ubedljivog poraza od Valensije u prošlom kolu.

Bila je to treća pobeda u sezoni za ekipu Dijega Simeonea, koja sada ima 10 bodova. Sa druge strane, tim Karla Anćelotija prvi put u sezoni ispustio je bodove – ukupno ih posle ovog poraza ima 15 i propustio je da eventualnim trijumfom obezbedi čelo tabele.

Primera:

Tri gola je Atletiko dao rivalu – sva tri glavom posle odličnih centaršuteva. Prvi je postignut već u četvrtom minutu kada je španski napadač Alvaro Morata „presudio“ svom bivšem timu. Iskoristio je činjenicu da je Samuel Lino lepo centrirao i glavom iz neposredne blizine savladao Kepu Arizabalagu. Inače, bio je to Linov prvi start u Prmeri u dresu Atletika.

Prošlo je samo 14 minuta do trenutka kada je najskuplji golman svih vremena ponovo morao da vadi loptu iz mreže. Saul Njigez je odlično ubacio loptu pred gol Reala, a Antoan Grizman sjajno reaguje i „zakucava“ loptu u mrežu za vođstvo Atletika 2:0.

Uspeo je „kraljevski klub“ da se konsoliduje i umanji zaostatak kada je u 35. minutu Toni Kros savladao Jana Oblaka. Bio je to veoma lep udarac posle odbijene lopte.

Međutim, start drugog poluvremena doneo je novu radost za „Čola“ Simeonea. Saul još jednom sjajno centrira, Morata je po drugi put idealno pozicioniran, odbrana Reala je ponovo u ulozi publike, a rezultat je posle novog udarca glavom 3:1 za momke u crveno-belim dresovima.

Crnogorski reprezentativac Stefan Savić odigrao je čitavu utakmicu u odbrani pobedničkog tima.

Bio je to 223. madridski derbi u istoriji, a tek druga pobeda za Atletiko na domaćem terenu u poslednjih devet okršaja sa velikim suparnikom. Atletiko nastavlja sa sjajnim partijama na domaćem terenu, a poslednji put su izgubili na „Metropolitanu“ još u januaru tekuće godine.

U narednom kolu Real dočekuje Las Palmas, a Atletiko će u Pamploni gostovati Osasuni.