Atletiko juri Real, velika pobeda Almerije

Primera 26. apr 202321:28 0 komentara
REUTERS/Susana Vera

U La Ligi u sredu uveče odigrana su dva meča, viđena je po jedna pobeda domaćina i gosta.

Atletiko je iskoristio kiks Reala, koji je u utorak uveče poražen od Đirone (2:4), jorgandžije su posle preokreta slavile protiv Majorke – 3:1.

Povezano

Činilo se da će ekipa Dijega Simeonea mnogo teže do trijumfa, posebno posle 20. minuta kad je na asistenciju Rodrigeza pogodio srpski reprezentativac Matija Nastasić.

Ipak, u najgore moguće vreme po goste, u drugom minutu nadoknade prvog poluvremena, najbolji asistent lige Grizman proigrao je Moratu, koji je doneo izjednačenje.

U nastavku, Atletiko je bio mnogo bolji rival. Najpre je u 47. minutu Morata postigao još jedan pogodak, a u 77. konačan rezultat postavio je Karasko, na drugu asistenciju na ovom susretu Grizmana.

Hetafe i Almerija su u žestokoj borbi za opstanak u društvu najboljih. Stoga je njihov međusobni okršaj bio od velikog značaja, a slavio je gost iz Almerije sa 2:1.

Poveli su gosti u sedmom minutu preko Suareza, a Kolumbijac je pogodio i u 58. minutu. Prethodno je domaćin ostao sa desetoricom, u poslednjim trenucima prvog poluvremena isključen je Đene.

Hetafe je ipak imao snage da zapreti, u 71. minutu počasni pogodak postigao je Majoral. Kod domaćina, Nemanja Maksimović igrao je do 65. minuta, dok je Stefan Mitrović ostao na klupi. U gostujućem timu, Matija Nastasić je igrao do 46. minuta.