Belingem pred očima Đokovića ponovo rešio El Klasiko

Primera 21. apr 202423:04 7 komentara
Džud Belingem
REUTERS/Juan Medina

Na stadionu Santijago Bernabeu odigran je 257. po redu El Klasiko, duel između Real Madrida i Barselone. Na kraju slavio je domaćin u sjajnom duelu 3:2.

Real je u odličnom raspoloženju ušao u najvažniju utakmicu španskog, a možda i evropskog fudbala. Lider na tabeli, sa osam bodova prednosti u odnosu na najvećeg rivala sedam kola pre kraja, a pride i prošao u polufinale Lige šampiona preko aktuelnog šampiona Evrope Mančester Sitija. Sa druge strane Barseloni izmiče trofej lige osvojen prošle godine, a i doživela je ispadanja na svom terenu od Pari Sen Žermena.

Đoković na Bernabeu, dobio od Reala „jedinicu“

Novak Đoković prati duel Reala i Barselone, dobio dres Madriđana sa brojem 1. Đoković se sastao sa predsednikom Madriđana Florentinom Perezom i dobio na poklon dres sa brojem 1. Uz Đokovića gosti Reala su i čuveni „kvoterbek“ Tom Brejdi i američki glumac Endi Garsija.

Ipak, Barsa je ušla agresivnije rešena da pobedom unese kakvu, takvu neizvesnost u trku. I takvo opredeljenje vrlo brzo donelo joj je plodove. Poveli su gosti već u šestom minutu. Junak iz Mančestera golman Lunjin pogrešno je procenio let lopte iz kornera koji je izveo Rafinja, a to je iskoristio Kirstensen i glavom zatresao mrežu.

Real koji je sa kapitenskom trakom predvodio Luka Modrić bio je rešen brzo da odgovori. I stigao je taj odgovor 10-ak minuta kasnije. Sjajno je prodro po desnoj strani Lukas Vaskes. Izbacio je Kansela i praktično naterao mladog Kubarsija da ga sruši. Dileme nije bilo, to je bio penal, koji je realizovao u 18. minutu Vinisijus, iako ga je pročitao Ter Štegen.

Situacija o kojoj će se pričati ne samo ovih dana, dogodila se u 28. minutu. Posle kornera loptu ka golu Reala uputio je Jamal. Nju je praktično iz gola izvukao Lunjin. Situacija se proveravala u VAR sobi, ali nije nađen pravi ugao u kojem bi se sa 100% sigurnošću reklo da li je lopta prešla čitavim obimom gol liniju, ili nije. A ono što ide na čast La Ligi je nestvaran podatak da nema gol tehnologije, koja bi nesumnjivo dala odgovor na ovu situaciju.

Rasplamsala se borba do poluvremena. Obe ekipe imale su šanse, ali najzreliju u tom periodu propustio je Rodrigo. Sjajnog ga je petom uposlio Vinisijus, ali je odlično reagovao Kristensen i spasao čist gol. Tako da se na poluvreme otišlo bez da i jedna ekipa imala prednost – 1:1.

Drugo poluvreme Real je počeo bolje. Šut Belingema, beg Žuniora Vinisijusa. Ali nije bilo gola. Da je Barsa voljna ipak da pripreti, pokazao je Feran Tores koji je ušao u igru na poluvremenu. Izbio je sam pred Lunjina, ali je zamalo šutirao pored gola u 67. minutu.

Ipak samo dva minuta kasnije još jedan rezervista je obradovao goste. Jamal je oštro šutirao iskosa sa desne strane, Lunjin je bio iznenađen i kratko je odbio tu loptu. Taman na loptu Fermina Lopesa, kome nije bilo teško sa par metara da zatrese mrežu za novo vođstvo Barselone.

Ali nije se dugo čekalo na odgovor Madriđana. Samo četiri minuta posle gola Barselone tandem koji je režirao gol za prvo izjednačenje to je uradio i za drugo. Samo ovog puta Vinisijus je bio u ulozi asistenta, a Lukas Vaskes, koji je iznudio penal, iskoristio je nepažnju Kansela i dočekao taj centaršut na drugoj stativi za 2:2.

Veliku šansu za potpuni preokret propustio je Vinisijus. Brazilac je u 78. minutu izbio pred Ter Štegena, ali je Nemac njegov udarac odlično odbranio.

Ali priliku da donese pobedu nije propustio Džud Belingem. Sjajni Englez, koji je doneo pobedu i na Monžuiku, u prvom minutu nadoknade divno je ispratio akciju Reala i hladnokrvno reagovao pred Ter Štegenom za preokret i na kraju pobedu 3:2. Pobedu, sva je prilika, vrednu titule, jer sada kraljevski klub ima čak 11 bodova prednosti.