„Bernabeu“ pozdravio košarkaše i ovacijama ispratio Benzemu

Primera 4. jun 202320:36 0 komentara
(Dani Sebaljos čestita Serhiju Ljulju na trijumfu u Evroligi) Real Madrid's Dani Ceballos shakes hands with Real Madrid's Sergio Llull as he hold the Basketball EuroLeague trophy on the pitch before the match LaLiga - Real Madrid v Athletic Bilbao
REUTERS/Juan Medina (Dani Sebaljos čestita Serhiju Ljulju na trijumfu u Evroligi)

U terminu od 18.30 odigrano je pet utakmica poslednjeg 34. kola španske Primere, ali se tražio odgovor na samo jedno pitanje.

Povezano

Kako je još ranije bilo poznato da je Barselona novi prvak Španije, da će pored Katalonaca sledeće sezone u Ligu šampiona igrati Real Madrid, Atletiko Madrid i Real Sosijedad (plus Sevilja kao osvajač Lige Evrope), kao i da će Viljarelal i Betis učestvovati u Ligi Evrope, jedina nepoznanica u vrhu tabele bila je ko će kao sedmi igrati u Ligi konferencije.

Za to jedno mesto bilo je čak četiri kandidata – Osasuna sa 50 bodova i tri kluba sa po 49: Atletik Bilbao, Đirona i Rajo Valjekano. Na kraju je klub iz Pamplone pobedom u direktnom duelu nad Đironom (2:1) overio plasman na evropsku scenu.

Atletik Bilbao je gostovao u Madridu i umalo da pokvari svečarsku atmosferu zbog opraštanja od kapitena Karima Benzeme i Marka Asensija, koji su poslednji put igrali u belom dresu kraljevskog kluba.

Soccer Football - LaLiga - Real Madrid v Athletic Bilbao - Santiago Bernabeu, Madrid, Spain - June 4, 2023 Real Madrid's Karim Benzema shakes hands with Athletic Bilbao players before the match REUTERS/Juan Medina LaLiga - Real Madrid v Athletic Bilbao
REUTERS/Juan Medina

Takođe, pre meča ovacije na stadionu „Santijago Bernabeu“ dobili su prvaci Evrope košarkaši Real Madrida predvođeni Serhijom Ljuljom.

Gosti u prvom poluvremenu nisu iskoristili penal (Mikel Vesga), a onda su poveo golom Sanseta u 49. minutu. Međutim, Real je uspeo da izjednači u 72. minutu. Benzema je realizovao penal i postigao poslednji i ukupno 355. gol u belom dresu, a onda minut kasnije izašao iz igre uz ovacije sa tribina.

Marko Asensio je ušao u igru u drugom poluvremenu, a pred sam kraj izašao iz igre kako bi i on dobio aplauz za sedam godina provedenih u kraljevskom klubu.

Rezultati i strelci: Majorka – Rajo Valjekano 3:0 (Murići 51, Kopete 71, Rodrigez 90+4), Real Sosijedad – Sevilja 2:1 (Mendez 28, Čo 73 – Lamela 77), Real Madrid – Atletik Bilbao 1:1 (Benzema 72 – Sanset 49), Viljareal – Atletiko Madrid 2:2 (Džekson 9, Paskval 90+3 – Korea 18, 56), Osasuna – Đirona 2:1 (Budimir 52, 55 – Reinier 75).

Odgovor na pitanje ko će ispati iz Primere znaće se nakon preostalih pet mečeva poslednjeg kola, koji su na programu od 21 sat.