Bilbao sad blizu Evrope, pobeda posle mesec dana

Primera 20. maj 202318:08 0 komentara
Guliver

Bilbao je slavio vrlo važan trijumf protiv Selte – 2:1, kojim se zadržala na sedmoj poziciji.

Bilbao je bio u velikoj krizi, poslednji trijumf u La Ligi ostvario je još 22. aprila, na gostovanju Almeriji. Od tada, Atletik je u četiri meča osvojio tek bod i prilično ugrozio evropske ambicije.

Povezano

Protiv Selte Bilbao nije imao pravu na grešku. Poveli su domaćini golom Injakija Vilijamsa u petom minutu, ali je ekipa iz Viga izjednačila preko Larsena u 50. minutu.

Ipak, samo četiri minuta je bilo potrebno Bilbau za novo vođstvo, ispostavilo se da je tada Berenguer postavio i konačan rezultat. Atletik se vratio na sedmo mesto, koje će voditi u kvalifikacije za Ligu konferencije, dok Selta ne bi trebalo da ima problema oko opstanka.