Sevilja nastavila s pobedama, Gera drži Valensiju iznad vode

Primera 27. apr 202322:03 > 28. apr 2023 0:20 0 komentara
Valensija
Maria Jose Segovia/DeFodi Images via Guliver Image

Fudbaleri Sevilje pobedili su Atletik Bilbao u gostima u 31. kolu prvenstva Španije rezultatom 1:0.

Ekipa iz Andaluzije je upisala treći uzastopni trijumf i sa 41 bodom na deobi je desete pozicije, dok je Atletik prekinuo odličnu seriju rezultata i sa 46 boda ostao je na sedmom mestu.

Sevilji je tri boda doneo Lukas Okampson iz jedanaesterca u drugom minutu sudijske nadoknade.

Srpski reprezentativac Nemanja Gudelj odigrao je ceo meč i bio je jedan od najboljih u gostujućem timu.

Sevilja u sledećem kolu dočekuje Đironu, a tim iz Baskije gostuje Majorki.

Valensija je zabeležila veliku pobedu na Mestalji protiv Valjadolida 2:1, dok je Viljareal okrenuo Espanjol i pobedio ga 4:2.

Slepi miševi su se doveli u jako nezgodnu situaciju da rukama i nogama čupaju opstanak u elitnom rangu. Pobedom protiv Valjadolida uspeli su da izbiju van zone ispadanja i najave bolje dane u velikoj egzistencijalnoj borbi.

Gosti su poveli na Mestalji, a strelac je bio Larin već u šestom minutu. Imao je Valjadolid prednost sve do 60. minuta kada je Dijakabi doneo izjednačenje.

Gosti su čuvali taj bod, samim tim bi ostali na pet više od Slepih miševa. Međutim, upornost se isplatila. Havi Gera je u trećem minutu nadoknade doneo zlata vredna tri boda trofejnom klubu i nadu da će i naredne sezone igrati u eliti.

Sa druge strane komšijski Viljareal igra za Ligu šampiona. A u gost je došao Espanjol koji se nalazi u zoni ispadanja. Poveo je gost iz Barselone preko Puada u 45. minutu. Ipak, već u 53. minutu bilo je 1:1 a Kapu je doneo izjednačenje. Onda u 63. minutu penal za Viljareal. Dani Pareho šutira, Fernando Pačeko brani. Ali se lopta odbija Parehu i ovog puta je siguran za preokret i vođstvo 2:1.

Ipak, Hoselu posle 10 minuta donosi novo poravnanje. Finiš je pripao Viljarealu. Prvo je u 80. minutu Džekson doneo novo vođstvo 3:2, da bi konačnih 4:2 postavio drugim golom Kapu u drugom minutu nadoknade.