Granada gurnula Alaves u ponor

Primera 19. mar 202216:01 0 komentara
Juan Manuel Serrano Arce/Getty Images

Granada je u gostima savladala Alaves 3:2 u meču 29. kola španske Primere. Ovim trijumfom je napravila veliki korak ka opstanku, dok je Alaves sve bliži Sekundi.

Odlična utakmica je viđena u sudaru dva tima, koja se nalaze u donjem delu tabele, posebno u drugom poluvremenu. Najzanimljiviji trenutak u prvih 45 minuta desio se u 26. minutu kada je Hoselu sa bele tačke propustio priliku da dovede Alaves u vođstvo.

Međutim, u drugom poluvremenu viđena je prava revija golova. Gosti su stigli do vođstva preko Eskudera u 50. minutu. Samo dva minuta kasnije poravnao je Eskalante, da bi u 57. potpuni preokret timu Alavesa doneo Valjeho.

Usledio je period mirne igre, sve do 77. minuta kada Puertas pogađa mrežu domaćih i postavlja konačnih 2:2. I kada se očekivao kraj, Luis Suarez je u 87. minutu doneo sva tri boda gostima. Njegoš Petrović, nekadašnji igrač Crvene zvezde odigrao je 84 minuta za Granadu.

Sa ova tri boda Granada je na 16. mestu sa 28 poena. Alaves je ostao u zoni ispadanja. Trenutno su 19. sa 22 boda.