I Neca u metu: Majorka iz drame do finala Kupa kralja!

Primera 28. feb 20241:14 0 komentara
Majorka
Juan Manuel Serrano Arce/Getty Images

Fudbaleri Real Sosijedada ranije su završili učešće u Kupu kralja nego u Ligi šampiona.

Iako im se sprema eliminacija i iz Evrope posle poraza od 2:0 u Parizu u prvom meču osmine finala, ostaće zapisano da je jedna od estetski najdopadljivijih ekipa ove sezone u kontinentalnom fudbalu ostala bez plasmana u finale Kupa nakon dva remija i, potom, dramatične penal serije na „Reale areni“:

Real Sosijedad – Majorka 1:1, 0:0, penalima 4:5.

U prvom meču bilo je 0:0.

Siguran u četvrtoj seriji bio je srpski reprezentativac Nemanja Radonjić, nakon čega je i Serđi Darder savladao indisponiranog Alehandra Remira i poslao Majorku u četvrto finale u istoriji, u kojem će momci sa Baleara igrati za drugi trofej od osnivanja kluba.

Prvi su osvojili 2003. ubedljivim trijumfom nad Rekreativom iz Uelve 3:0.

Tragičar je bio najbolji igrač ekipe iz San Sebastijana Mikel Ojazarabal, koji je postigao pogodak za izjednačenje u 71. minutu na pas Braisa Mendeza.

Međutim, kada je prva zvezda (logično) trebalo sigurnim udarcem da otvori penal seriju, nije se proslavila.

Majorka je povela golom Điovanija Gonzalesa u 50. minutu na dodavanje Haumea Koste iz jedinog udarca u okvir gola za 120 minuta igre.

Od 106. na terenu je bio i novajlija iz Torina, Radonjić, koji je bio jedan od „pikova“ Havijera Agirea za penal seriju. Malo je reći da je Meksikanac pogodio.

Majorka će 6. aprila u borbi za trofej igrati protiv boljeg iz duela Atletik Bilbao – Atletiko Madrid. U prvoj utakmici u Madridu gosti iz Baskije napravili su iznenađenje i pobedili 0:1.

Revanš je na programu u četvrtak od 21.30.