Japanac vodi Real Sosijedad ka Ligi Šampiona

Primera 23. maj 202321:24 0 komentara
Juan Manuel Serrano Arce/Getty Images)

Pravo čudo bi trebalo da se dogodi pa da Real Sosijedad ne igra Ligu Šampiona sledeće sezone.

Tim iz San Sebastijana je pred svojim navijačima pobedio Almeriju sa 1:0, pa sada ima osam bodova prednosti ispred Viljareala koji je peti, dva kola pre kraja sezone u La Ligi, ali i utakmicu više.

Gol odluke u utorak postigao je Japanac Takefuša „Take“ Kubo, što je njegov deveti gol ove sezone. Sosijedad na poslednjih sedam mečeva ima pet pobeda i dva remija.

Almeriji predstoji borba za opstanak, baš kao i Selti, koja je na svom terenu igrala nerešeno 1:1 sa Đironom.

Tim iz Viga poveo je golom Peresa u 42. minutu, a bod gostima doneo je Stuani iz penala u 59. minutu. Selta je ovim bodom prekinula seriju od četiri poraza.