Lamela efikasan, Dmitrović nesavladan – Sevilja ubedljiva!

Primera 16. avg 20210:17 > 0:28 1 komentar
Erik Lamela
Fran Santiago/Getty Images

Fudbaleri Sevilje veoma su uspešno započeli sezonu 2021/2022. u španskoj La Ligi – ubedljivim rezultatom 3:0 (1:0) bili su bolji na domaćem stadionu „Ramon Sančes Pishuan“ od Rajo Valjekana. Meč je obeležio debitant u timu iz Andaluzje, doskorašnji fudbaler Totenhema Erik Lamela.

La Liga:

Veliku pomoć tim Đulena Lopetegija dobio je u 16. minutu kada je golman gostiju Luka Zidan morao da bude isključen. Sin legendarnog Zinedina Zidana je povukao dres protivnika i dobio direktan crveni karton. Umesto njega u igru je ušao Makedonac Stole Dimitrijevski, a penal je precizno izveo marokanski napadač Jusef En-Nesiri.

U drugom poluvremenu Sevilja duplira prednost preko Erika Lamele – Argentinac je u igru ušao na startu drugog dela igre, a u 55. minutu preciznim udarcem donosi 2:0 domaćim crveno-belima.

U 79. minutu ponovo je u centru pažnje Lamela, ovog puta na asistenciju En-Nesirija postavlja konačnih 3:0 na veliku radost navijača Sevilje.

Čitav meč među stativama Sevilje proveo je srpski reprezentativni golman Marko Dmitrović, dok je srpski vezista Nemanja Gudelj u igru ušao u samom finišu duela.

U narednom kolu Sevilja gostuje Hetafeu, dok će Rajo pokušati da popravi utisak sa otvaranja prvensva u San Sebastijanu, gde će ih dočekati Real Sosijedad.