Levi prija „Kamp nou“ – dao gol posle tri minuta!

Ostale lige - Fudbal 7. avg 202222:04 > 22:06 0 komentara
Robert Levandovski
Alex Caparros/Getty Images

Fudbaleri Barselone imali su više nego uspešnu i ubedljivu „generalnu probu“ pred start sezone 2022/2023 – izabranici Ćavija Ernandeza na svom stadionu „Kamp Nou“ savladali su meksički UNAM Pumas rezultatom 6:0 (4:0).

Svoj prvi pogodak u crveno-plavom dresu pred domaćom publikom postigao je i Poljak Robert Levandovski Najveće pojačanje katalonskog kluba iz tekućeg prelaznog roka upisalo se u među strelce posle nepuna tri minuta.

Barselona:

Do poluvremena su gosti iz Meksiko Sitija pretrpeli pravu katastrofu jer su golove postigli Pedri u petom, Usman Dembele u desetom i ponovo Pedri u 19. minutu. Asistent kod oba Pedrijeva gola bio je Levandovski – nekadašnji ofanzivac Bajerna tako je za prvih 19 minuta u Barseloni postigao gol i upisao dve asistencije.

U drugom poluvremenu „brodolom“ Pumasa potvrdili su Pjer-Emerik Obamejang u 49. (asistent Kesije) i Frenki de Jong u 84. minutu.

Barselonu prvi takmičarski meč u novoj sezoni igra 13. avgusta, kada će na stadionu „Kamp nou“ ugostiti Rajo Valjekano.