Liga šampiona je sve bliže: Sosijedad zaustavio Hetafe

Primera 8. apr 202320:47 0 komentara
Mikel Ojarzabal
AP Photo/Alvaro Barrientos via Guliver

Fudbaleri Real Sosijedada savladali su u subotu na svojoj „Reale areni“ ekipu Hetafea rezultatom 2:0 (1:0) i dodatno se učvrstili na četvrtom mestu tabele španske La Lige.

Tim iz San Sebastijana se vratio dobrim partijama posle poraza od Viljareala u prethodnom kolu, a sada imaju šest bodova više od prvog pratioca Betisa, koji ima i meč manje. Hetafe je na 14. poziciji, ali na svega tri boda od opasne zone.

Primera:

Delovalo je da će domaćin otići na poluvreme razočaran jer je španski reprezentativac Mikel Ojarzabal u 44. minutu promašio penal. Međutim, svega tri minuta kasnije, u sudijskoj nadoknadi vremena u prvom delu igre, Ojarzabal se iskupljuje donosi vođstvo svojoj ekipi.

Japanac Takefusa Kubo donosi u 60. minutu plavo-belima vođstvo od 2:0 i praktično rešava utakmicu.

U poraženom sastavu starter je bio srpski vezista Nemanja Maksimović, koji je zamnejen u 72. minutu, a Stefan Mitrović je duel presedeo na klupi za rezerve.

U sledećoj rundi Real Sosijedad će gostovati Atletik Bilbaou u baskijskom derbiju, dok će Hetafe dočekati lidera tabele Barselonu.