Nije im ovo dobra sezona, ali Sevilja je Sevilja

Primera 2. mar 202416:24 0 komentara
Jusef En-Nesiri
AP Photo/Jose Breton via Guliver

U prvoj utakmici koja se u španskoj La Ligi igrala u subotu u okviru 27. kola, videli smo okršaj na stadionu “Ramon Sančez Pishuan” u kojem je domaća Sevilja pobedila Real Sosijedad rezultatom 3:2 (2:1).

Definitivno nije ovo sezona kojom navijači crveno-belih iz Andaluzije mogu da budu zadovoljni, ali ovaj tim pokazuje da ima dovoljno individualnog kvaliteta da oduzima bodove i timovima iz vrha tabele.

Primera:

Posle pobede Sevilja je 14. sa 27 bodova (devet više od Kadiza i zone ispadanja), dok je klub iz San Sebastijana koji je u evidentnoj krizi rezultata, sada pao na sedmo mesto tabele. Bio je ovo treći poraz u prethodna četiri kola za plavo-bele sa Anoete.

Ključnu ulogu u ovoj pobedi Sevilje imao je Marokanac Jusef En-Nesiri, dvostruki strelac. On je u 11. i 13. minutu postigao golove (prvi posle odbitka, drugi posle pasa Romera) i doneo, ispostaviće se odlučujuću prednost.

Andre Silva iz penala je u sudijskoj nadoknadi vremena u prvom poluvremenu prepolovio prednost, ali je u 65. minutu pitanje pobednika rešeno. Ramos tada postiže pogodak posle asistencije Toresa, a do kraja meča je samo Mendez postavio konačnih 3:2.

U ekipi Sevilje Nemanja Gudelj i dalje ne igra zbog povrede kolena, a Marko Dmitrović je duel presedeo na klupi.

U narednoj rundi Sevilja ima dobru priliku za novu pobedu jer gostuje Almeriji, jedinom timu lige koji nema niti jednu pobedu. Sosijedad će takođe igrati na jugu države – gostuju Granadi.