Novi poraz Sevilje, od 34. minuta ostala sa devet igrača

Primera 9. nov 202221:02 0 komentara
Ivan Rakitic of Sevilla FC during the La Liga match between Sevilla FC v Real Sociedad ESP: Sevilla FC-Real Sociedad. La Liga Santander Ivan Rakitic of Sevilla FC during the La Liga match between Sevilla FC
Antonio Pozo/ PRESSINPHOTO via Guliver image

Fudbaleri Sevilje nastavljaju da tonu u španskoj Primeri, poraženi su na svom terenu od Real Sosijedada sa 2:1, ali ovog puta realno nisu ni mogli više...

Primera

Domaći tim je već u 34. minutu ostao sa devet igrača. Prvo je u 28. minutu isključen iskusni hrvatski internacionalac Ivan Rakić (na slici), nekoliko minuta kasnije i mladi 20-godišnji francuski fudbaler Nianzo. Obojica je arbitar Karlos del Sero pokazao direktne crvene kartone zbog nesmotrenih startova, nakon poziva iz VAR sobe.

U tom trenutku gosti iz San Sebastijana već su vodili sa 1:0 golom Norvežanina Serlota, a samo dva minuta pošto je domaći tim ostao bez dvojice igrača, Rakitićeva žrtva Brais Mendez postiže drugo gol za Sosijedad. Asistent kod oba pogotka bio je Mikel Merino.

Sevilja je uspela do kraja poluvremena da prepolovi vođstvo gostiju golom  Rafe Mira u 44. minutu – 1:2.

U nastavku meča domaćin tim je pokušavao da dođe do izjednačenja, napadao je iako drastično oslabljen, što je u nekoliko situacija ekipa Sosijedada mogla da kazni sa još nekim golom.

Reprezentativac Srbije Nemanja Gudelj bio je u startnoj postavi Sevilje, dok je golman Marko Dmitrović bio na klupi za rezervne igrače.

Sevilja je nakon još jednog poraza ostala na 11 bodova i zauzima skromno 17. mesto dok je Real Sosojedad skočio na treće mesto.

U drugoj utakmici igranoj u istom terminu od 19 časova ekipa Almerije pobedila je na svom terenu pobedila Hetafe sa 1:0. Gol je postigao Leo Baptistao u 26. minutu.

I na ovom meču akteri su bili srpski reprezentativci. U domaćem timu starter je bio Srđan Babić, kod gostiju iz Madrida Stefan Mitrović i Nemanja Maksimović (zamenjen na poluvremenu).

Almerija je završila meč sa igračem manje jer je u 87. minutu crveni karton dobio Brazilac Rodrigo Eli.