Simeone sija od sreće, Atletiko ubedljiv protiv Valensije

Primera 18. mar 202322:56 0 komentara
REUTERS/Isabel Infantes - Čenk Ozkacar (Valensija) i Memfis Depaj (Atletiko Madrid) Atletico Madrid's Memphis Depay in action with Valencia's Cenk Ozkacar LaLiga - Atletico Madrid v Valencia
REUTERS/Isabel Infantes - Čenk Ozkacar (Valensija) i Memfis Depaj (Atletiko Madrid)

Fudbaleri Atletika ubedljivo su pobedili na svom terenu ekipu Valensije u utakmici 26. kola španske Primere.

Primera

Očekivan trijumf ekipe Dijega Simeonea. Meč na stadionu Sivitas Metropolitano završen je rezultatom 3:0.

Domaći tim poveo je u 23. minutu devetim golom u sezoni Antoana Grizmana nakon asistencije Markosa Ljorentea. Prednost je duplirao početkom drugog poluvremena Janik Karasko posle odlične prodora Rodriga de Paula, da bi konačan rezultat postavio u 67. minutu Tomas Lemar udarcem glavom posle centaršuta Alvara Morate.

Atletiko se učvrstio na trećem mestu, dok Valensiju do kraja sezone očekuje borba za opstanak, trenutno se nalazi na prvom mestu iznad zone ispadanja sa istim brojem bodova kao Hetafe i Almerija.

U narednom kolu Atletiko je ponovo domaćin, ovog puta protiv Betisa, dok Valensija na svom terenu dočekuje ekipu Rajo Valjekana.