Svi hoće u Evropu: Četiri gola i remi Sosijedada i Đirone

Primera 13. maj 202316:03 0 komentara
Cordon Press via Guliver (Fudbaleri Real Sosijedada)

Fudbaleri Real Sosijedada i Đirone podelili su bodove u prvoj utakmici subotnjeg programa 34. kola španske Pirmere.

Španija

Meč na Reale Areni završen je rezultatom 2:2.

Domaći plavo-beli brzo su stekli dva gola prednosti. Poveli su već u petom minutu pogotkom iz jedanesterca Mikela Ojerzabala. Bio je to četvrti gol u sezoni za španaskog reprezentativca.

U 24. minutu već je bilo 2:0 – sve zapaženiji Japanac Takefusa Kubo odlično je poslao loptu u peterac gostiju gde je 37-godišni veteran David Silva samo prosledio iza leđa golmana Paula Gazanige.

Međutim, gosti se nisu predavali i u 37. minutu mladi Brazilac Jan Kouto je posle indivudualne akcije efektno postigao gol i smanjio prednost Sosijedada, da bi u trećem minutu sudijske nadoknade prvog poluvremena još jedan veteran 36-godišnji Urugvajac Kristijan Stuani izjednačio rezultat – 2:2.

Ispostavilo se da je to bio i konačan ishod ovog zanimljivog susreta u kome su se oba tima borila za izlazak u Evropu naredne sezone.

U samom finišu utakmice Merino je pogodio prečku za Sosijedad, dok su gosti meč završili sa deset igrača pošto je u 87. minutu drugi žuti odnosno crveni karton dobio iskusni Oriol Romeu.

Domaći Sosijedad je uprkos ispuštenoj pobedi blizu plasmana u Ligu šampiona, dok se klub iz Katalonije bori za plasman u Ligu konferencije.