Tri crvena kartona i velika pobeda Srba protiv slepih miševa

Primera 8. dec 202323:56 0 komentara
hetafe Omar Alderete, Stefan Mitrovic, Juan Iglesias and Nemanja Maksimovic of Getafe celebrating the victory at full time during the La Liga match between Real Betis and Getafe CF played at Benito Villamarin Stadium on May 24, 2023, in Sevilla, Spain. kpng Copyright: ESP: Real Betis-Getafe CF. La Liga Santander Omar Alderete, Stefan Mitrovic, Juan Iglesias and Nemanja Maksimovic of Get
Antonio Pozo/PRESSIN via Guliver

Fudbaleri Hetafea pobedili su Valensiju u prvoj utakmici 16. kola španske Primere.

Španija

Svega je bilo na stadionu Koliseum Alfonso Perez u Hetafeu.

Sedam žutih i tri crvena kartona, mnogo uzbuđenja i samo jedan gol, ali vredan tri boda: Hetafe – Valensija 1:0.

Postigao ga je Borha Majoral kad su već mnogi pomislili da će timovi sačuvati mreže i osvojiti po bod. U tom 87. minutu odlučno je sa desne strane centrirao Huan Iglesijas, a Borha Majoral trznuo glavom i efektno matirao do tog trenutka nesavladivog Mamardašvilija!

Samo minut kasnije direktan crveni karton dobija Havi Gera, očigledno zbog prigovora. Tada su Slepi miševi ostali sa dva igrača manje pošto je sudija prethodno u 50. minutu pokazao drugi žuti, odnosno crveni karton Brazilcu Gabrijelu Paulisti.

U poslednjim trenucima meča arbitar Giljermo Kuadra isključio je i defanzivca Hetafea, Portugalca Domingoša Duartea, ali to nije pokvarilo slavlje domaćina.

Na kraju utakmice radovali su i srpski reprezentativci. Nemanja Maksimović odigrao je ceo meč za Hetafe, dok je Stefan Mitrović ušao u drugom poluvremenu.

Hetafe je sad osmi sa 22 boda, Valensija deseta sa tri boda manje.