Ubedljivi Levante pobegao sa dna, Radoja i Njegoš „požuteli“

Primera 17. apr 202216:09 > 16:19 0 komentara
Nemanja Radoja
Noxthirdxpartyxsales (0149866507st)

Prvi meč 32. kola španske La Lige koji se igrao u nedelju doneo je veliku pobedu Levantea u borbi za opstanak. „Žabe“ iz Valensije su kao gosti na stadionu „Los Karmenes“ rezultatom 4:1 (1:0) pobedile Granadu.

La Liga:

Posle ovog trijumfa Levante je pretposlednji sa 25 bodova, koliko ima i „fenjeraš“ Alaves, a timu iz Valensije do „sigurne zone“ nedostaju još četiri boda. Bio je ovo drugi trijumf u poslednja tri kola za Levante.

Granada je u lošoj formi i ovo joj je bio drugi poraz zaredom – sada imaju 29 bodova i, baš kao i Majorku, jedan poen ih deli od zone ispadanja.

Poveli su gosti u 17. minutu preko Danija Gomeza, a ključni trenutak ostatka meča dogodio se u 54. minutu kada je Herman Sančez dobio drugi žuti karton, pa je Granada osim gola zaostatka, imala i igrača manje.

Do kraja utakmice Levante je dao još tri gola (Morales, Malsa i Soldado), a Koljado je postigao jedini gol za Andalužane.

Kod pobednika je srpski vezista Nemanja Radoja kao starter igrao do 63. minuta, kada je zamenjen, a dobio je i žuti karton krajem prvog poluvremena. Sličan učinak imao je i srpski fudbaler u poraženoj ekipi – Njegoš Petrović je počeo meč i bio na terenu do 80. minuta, a u 69. je dobio javnu opomenu.

U narednom kolu Granada gostuje šampionu Atletiku u sredu, dok će Levante dan kasnije dočekati Sevilju.