Valensiji dovoljno 15 minuta za Granadu

Primera 5. mar 202220:22 > 20:29 0 komentara
Aitor Alcalde/Getty Images

Sjajnom igrom u prvih 15 minuta drugog poluvremena, Valensija je savladala Granadu 3:1 u meču 27. kola španske Primere.

U prvih 45 minuta, iako nije bilo golova viđen je dinamičan fudbal. Obe ekipe su igrale otvoreno, ali nijedna nije uspela da pronađe put do mreže rivala.

povezane vesti

Sve se okrenulo za 180 stepeni u prvih 15 minuta drugog dela. Domaći su poveli u 48. minutu. Odličnu asistenciju Solera iskoristio je Guedeš za 1:0. Samo tri minuta kasnije Soler je ponovo asistent, a ovaj put je precizan Maksimilijano Gomeš.

Nalet „slepih miševa“ zaustavio defanzivac Valensije Domenek u 56. minutu, koji je postigao autogol za smanjenje rezultata 2:1. Međutim, samo četiri minuta kasnije Valensija dobija penal, a sjajnu partiju Soler kruniše golom sa bele tačke.

Uroš Račić je odigrao svih 90 minuta za Valensiju, a još jedan nekadašnji igrač Crvene zvezde Njegoš Petrović je bio na terenu ceo meč za ekipu Granade.

Ovom pobedom Valensija se popela na deveto mesto sa 36 bodova, dok je Granada na 17. mestu, jednim iznad zone ispadanja sa 25 poena.