Važna pobeda Granade u borbi za opstanak

Primera 7. maj 202216:30 0 komentara
Gonzalo Arroyo Moreno/Getty Images

Fudbaleri Granade razbili su Majorku rezultatom 6:2 u gostima u utakmici 35. kola La Lige. Ovo je bio direktan sudar timova koji se bore za opstanak u eliti. Ovim trijumfom ekipa iz Andaluzije je preskočila ekipu sa ostrva i ostavila je u zoni ispadanja. Čitav meč za pobednički tim odigrao je Njegoš Petrović.

Gostujuća ekipa je povela već u šestom minutu golom Luisa Suareza. Majorka je izjednačila u 28. minutu golom Sevilje, pa se na odmor otišlo sa nerešenim rezultatom.

Međutim, u drugom delu meča gosti su nastavili sa ofanzivnom igrom, što je rezultiralo golovima Eskudera u 46. i Moline u 55. minutu.

Railjo je golom u 58. minutu pokušao da vrati Majorku u igru, ali onda je nastavljena goleada gostiju.

Molina je pogađao u 69. i 90. minutu, a u 78. minutu se u strelce upisao i Uzuni.