Serhi Darder (Espanjol) Sergi Darder of RCD Espanyol during the La Liga match between RCD Espanyol and FC Barcelona played at RCDE Stadium on May 14 in Barcelona, Spain. kpng Copyright: ESP: RCD Espanyol v FC Barcelona, Barca La Liga Santander Sergi Darder of RCD Espanyol during the La Liga match between
Foto Sergio Ruiz /PRESSIN via Guliver - Serhi Darder (Espanjol)

Espanjol se grčevito bori za goli život u Primeri. Današnja pobeda u Madridu nije ih pomerila iz zone ispadanja, ali mogla bi da bude izuzetno važna u raspletu sezone.

Španija

Gosti iz Barselone slavili su na stadionu Valjekas protiv Rajo Valjekana rezultatom 2:1.

Poveli su golom kapitena Serhija Dardera (na slici) u 23. minutu, izjednačio je dojučerašnji igrač Espanjola Raul De Tomas sa bele tačke u 42. minutu i tim rezultatom završeno je prvo poluvreme.

Gol odluke postigao je mladi Niko Melmed prvim pogotkom u sezoni, ali neverovatno važnim za njegov tim. Prethodno je Darder pogodio prečku, a 22-godišnji fudbaler odbitak sproveo u mrežu Rajo Valjekana.

Espanjol je posle ove pobede ostao na pretposlednjem mestu, ali sad tri kola pre kraja ima samo bod manje od Valjadolida i Hetafea, odnosno tri od Valensije…