Vinisijus ponovo pogađa i u La Ligi, Real slavi u Elćeu

Primera 30. okt 202115:58 0 komentara
AP Photo/Jose Breton

Real Madrid je pobedio u 11. kolu La Lige na gostovanju Elćeu 2:1. Dva gola u tom meču dao je mladi Brazilac Vinisijus Žunior.

Aktuelnu sezonu Vinisijus je počeo sjajno. Dao je pet golova u prvih pet golova, da bi zatim počeo njegov post u La Ligi. Njega je prekinuo na gostovanju Elćeu gde je bio dvostruki strelac.

Prvi gol dao je u 22. minutu posle odličnog pasa od Marijana Dijasa. Inače pre toga je Lukas Boje imao dobar šut ali je Tibo Kurtoa odbranio taj udarac. Do kraja prvog poluvremena su viđene još dve šanse. Dijas je imao jednu u 26, a Lukas Peres za Elće u 39. minutu.

U nastavku je Elće i dalje igrao odlično, Raul Guti je imao dobru priliku u 63. minutu ali je to odbranio Tibo Kurtoa. U istom minutu je Guti dobio drugi žuti karton zbog faula i to je u mnogome otežalo posao autsajderu.

Dugo je Real čekao na drugi gol, a on je stigao u 73. minutu. Vinisijus je pogodio posle asistencije Luke Modrića. Ono što je upropastilo skoro idealno popodne Madriđana bila je greška Kazemira. On je poklonio loptu protivniku u 86. minutu pa je Pepe Milja dao gol.

Real sada ima 24 boda i biće bar do sutra na deobi prvog mesta, dok je Elće 15. sa deset bodova.