Real Madrid's Thibaut Courtois looks dejected after Villarreal's Samu Chukwueze scores their first goal LaLiga - Real Madrid v Villarreal
REUTERS/Isabel Infantes

Veliko iznenađenje u Madridu! Fudbaleri Viljareala ostvarili su senzacionalan trijumf nad šampionom Španije na njegovom terenu - Real je poražen iako je dva puta vodio pred svojim navijačima.

Primera

Utakmica igrana na stadionu „Santijago Bernabeu“ pred 57.887 gledalaca završena je rezultatom 2:3.

Poveo je Real u 16. minutu autogolom Pau Toresa, ali najveće zasluge ima Marko Asensio čiji je šut blokirao igrač Viljareala i promenio smer lopte, koja je završila u mreži gostiju.

Ponovo je favorit poveo i u 48. minutu nakon prave male majstorije Vinisijusa Žuniora, ali to nije bilo dovoljno protiv raspoloženih fudbalera u žutim dresovima.

REUTERS/Isabel Infantes (Čukvueze i Fojt iz Viljareala protiv Vinisijusa Žuniora iz Real Madrida)

Junak u timu „Žuta podmornice“ bio je Nigerijac Samuel Čukvueze, postigao je dva sjajna gola, u 39. i 80. minutu, a nakon njegove akcije u 70. minutu mrežu Kurtoe zatresao je i Hoze Luis Morales.

To je tek druga pobeda Viljareala na 23 gostovanja u Madridu, istovremeno tek drugi poraz Reala na poslednje 43 utakmice u Primeri pred svojim navijačima.

(Fudbaleri Viljareala čestitaju Samuelu Čukvuezeu) Villarreal's Samu Chukwueze celebrates scoring their third goal with teammates LaLiga - Real Madrid v Villarreal
REUTERS/Isabel Infantes (Fudbaleri Viljareala čestitaju Samuelu Čukvuezeu)

Nakon ovog poraza Real sad ima čak 12 bodova manje od Barselone, koju je samo nekoliko dana ranije potpuno nadigrao u gostima u revanš meču polufinala Kupu kralja (4:0).

Anćeloti je počeo meč protiv Viljareala sa čak šest novih igrača u odnosu na duel sa Barselonom, ali to svakako nije opravdanje za poraz, odnosno ne umanjuje uspeh gostiju niti partiju koju su pružili fudbaleri Viljareala, pre svih nadahnuti Samuel Čukvueze.

Za Real nema odmora, već za četiri dana čeka ga prvi duel četvrtfinala Lige šampiona protiv ekipe Čelsija.