"Petarda" sve boljih Rusa

Reprezentacija 10. sep 201820:03 > 20:09
Laurence Griffiths, Getty Images Sport

Fudalska reprezentacija Rusije bila je ubedljiva u prijateljskom susretu sa selekcijom Češke - 5:1.

Domaćin prethodnog Mundijala je na Rostov areni poveo već u 8. minutu, kada je Aleksej Jonov iskoristio asistenciju Jurija Gazinskog.

Igrao se 24. minut kada je napadač Zenita Anton Zabolotnji duplirao prednost „zbornaje komande“. Pet minuta nakon drugog Rusi su postigli i treći pogodak. Strelac je ponovo bio Jonov, ovoga puta sa bele tačke.

Češka je u prvom kolu Lige nacija doživela poraz od Ukrajine, a sve što su izabranici Karela Jarolima uradili do kraja meča bio je utešni pogodak Tomaša Součeka u 74. minutu. Svega četiri minuta kasnije u strelce se upisao Aleksandar Jerohin. Konačnih 5:1 za Rusiju postavio je Dimitri Poloz u 83. minutu.

Izabranici Stanislava Čerčesova nastavili su sa dobrim igrama koje su pružali na Svetskom prvenstvu, pošto su u prvom meču Lige nacija savladali Tursku kao gosti sa 2:1. Naredni rival Rusa u ovom takmičenju biće selekcija Švedske, dok će Češka u istom terminu igrati protiv Slovačke.