Jović i Lutovac pokorili Rusiju, vidi se EP

Reprezentacija 11. sep 201819:56 > 20:13
Getty images/ Christian Hofer

Mlada reprezentacija Srbije slavila je u gostima protiv Rusije 2:1 i na taj način gotovo obezbedila plasman na kontinentalni šampionat naredne godine.

Ovom pobedom izabranici Gorana Đorovića nastavili su niz pobeda, pošto od samog početka kvalifikacija ima svih osam pobeda. Meč u Nižnjem Novgorodu bio je derbi Grupe 7, duel dve prvoplasirane reprezentacije. Domaćin je poveo u 62. minutu preko Černova. Ipak, Orlići su 12 minuta kasnije došli do izjednačenja, pošto je iz penala bio precizan Luka Jović. I sam remi je bio dobar rezultat, jer bi Srbija imala pet bodova prednosti u odnosu na Baćuške. Ali nisu gosti stali na tome, pošto je Jović u 88. minutu proigrao defanzivca Rada Aleksandra Lutovca a ovaj postigao gol vredan velika tri boda.

Srbija je Rusima pobegla na osam bodova razlike i praktično su nedostižni za njih. Jedini ko mogu da ugroze ekipu Gorana Đorovića je Austrija, koja ima devet bodova manje, ali i meč manje. Da bi Srbija ispustila direktan odlazak na Evropski šampionat mora da izgubi oba meča koja igra kod kuće od Austrije i Jermenije, a Austrija da dobije sva tri preostala meča, protiv Gibraltara, Srbije u gostima sa tri gola razlike i Rusije kod kuće.

Makedonija i Jermenija su u istoj grupi igrali 3:3 i Makedonci su odavno izgubili šanse za kontinentalnu smotru, pošto imaju samo četiri boda. U derbiju Grupe 8 Rumunija je savladala Bosnu i Hercegovinu 2:0 i na taj način su se dve selekcije poravnale na vrhu sa po 18 bodova, sa tim da Rumuni imaju prednost zbog boljeg međuskora. Iza njih je Portugalija sa 16 i upravo u sledećem kolu dočekuju Bosnu i Hercegovinu. Slovenija je ostvarila važnu pobedu protiv Kazahstana 2:1 i na taj način sačuvala drugu poziciju u Grupi 9. Nema šanse za prvo mesto pošto ima 10 bodova manje od Francuske, ali sa 14 će pokušati da budu među četiri najbolje drugoplasirane ekipe.