Gold kup: Kostarika bez problema, pobeda Haitija

Clive Brunskill/Getty Images

U prvom kolu Gold kupa u okviru grupe B Kostarika je savladala ekipu Nikaragve 4:0, dok je Haiti bio bolji od Bermude 2:1.

Kostarika je posao sa Nikaragvom završila već u prvom poluvremenu kada je dala tri gola. Najpre je mrežu Nikaragve zatresao igrač Sanderlenda Brajan Ovijedo u sedmom minutu, da bi kapiten Selso Borhes povećao na 2:0 u 18. Elias Agilar je pred kraj prvog dela igre povisio na 3:0.

Kostarika je došla i do četvrtog gola i to preko Alana Kruza.

U drugom meču u istoj grupi ranije je Haiti bio bolji od Bermude. Prvi gol je dala ekipa Bermude, a strelac je u nadoknadi prvog poluvremena bio Dante Leverok. Izjednačio je Frenci Perio koji igra u Belgiji u Musronu, a isti igrač je zatim doneo pobedu Haitiju golom u 66. minutu.

U noći između četvrtka i petka Kostarika igra sa Bermudom, a Nikaragva sa Haitijem. Sve utakmice Gold kupa možete da gledate na kanalima Sport Kluba, a u noći između ponedeljka i utorka slede mečevi Kurasao-Salvador u 1:05 i Jamajka-Honduras u 3:35. Oba meča možete da pratite na Sport Klubu 1.