Poraz mlađih kadetkinja na startu UEFA razvojnog turnira

Reprezentacija 15. maj 202417:34 0 komentara
u16 ženska reprezentacija Srbije
FSS

Ženska reprezentacija Srbije do 16 godina izgubila je na startu UEFA Razvojnog turnira od reprezentacije Italije rezultatom 1:3.

Prelomni trenuci utakmice dogodili su se u 79, odnosno 82. minutu meča kada su Italijanke sa dva brza gola postavile konačan rezultat utakmice.

Uprkos porazu, srpske igračice su pružile dobar otpor. Agustino je u 13. minutu dovela Italijanke u prednost, a Todorovićeva je u 28. minutu izjednačila rezultat.

Bilo je izjednačeno sve do završnih 15 minuta, a onda su Italijanke iskoristile dekoncentraciju Srbije i sa dva brza gola, prvo Stendardi u 79, potom i Verini u 82. minutu slavile 3:1.

Za Srbiju su igrale: Manojlović, Marković, Nikolić, Kuzmanović, Todorović, Miladinović, Mitić, Draginić, N. Petrović, L. Petrović, Lukić. Igrali su još: Radovanović, Zarubica, Dodik, Burgić, Ješić, Praizović, Bulat, Vještica.

Naredni meč će Srbija odigrati protiv Finske za dva dana, dok će poslednju utakmicu igrati protiv domaćina turnira, Slovačke, 20. maja.