Rajevac u prvom meču vodio Ganu do pobede

Reprezentacija 9. okt 202122:59 > 10. okt 2021 0:49 0 komentara
Milovan Rajevac
AP Photo/Sakchi Lalit

Šest mečeva odigrano je u subotu uveče u afričkoj zoni kvalifikacija za Svetsko prvenstvo. Pobede su upisale selekcije Južne Afrike, Gane, Maroka i Senegala. Bez pobednika su zavrpena dva meča.

Reprezentacija Gane, prvi put sa klupe predvođena srpskim stručnjakom Milovanom Rajevcem, savladala je kod kuće Zimbabve rezultatom 3:1. Za Ganu je ovo druga pobeda u tri odigrana meča u Grupi G. Gana sada ima šest bodova na drugom mestu, prva je Južna Afrika sa bodom više.

Povela je Gana golom Kudusa već u petom minutu, ali je Zimbabve do izjednačnja stigao na startu drugog poluvremena kada je precizan sa bele tačke bio Musona.

Utakmice afri;ke zone kvalifikacija za Svetsko prvenstvo 2022. ekskluzivno su dostupne za sve SBB korisnike, na EON, TotalTV i D3 platformama. Možete ih pratiti i ukoliko niste SBB korisnik, u EON paketima van SBB mreže! (PROMO)

U 66. minutu Parti pogađa za novo vođstvo domaćina, a pobedu Gane zapečatio je Aju u 87. minutu.

U istoj grupi, pobedu je slavila i Južna Afrika koja je bila bolja od Etiopije u gostima rezultatom 3:1.