U21: Rakojević debitovao pobedom, Crna Gora bolja od Kine

Reprezentacija 24. mar 202320:15 0 komentara
FSCG

Mlada reprezentacija Crne Gore, generacija U21, savladala je Kinu sa 2:1 u prijateljskoj utakmici u Velikoj Gorici, na debiju selektora Nikole Rakojevića.

Crna Gora je do trijumfa stigla posle preokreta, golovima Lazara Mijovića u drugom minutu nadoknade prvog poluvremena i Milana Vukotića u 75. minutu.

„Momci su shvatili su da je rezultat uvek na prvom mestu, da nema prijateljskih utakmica i to je najvažnije. Gubili smo, ali su igrači verovali i na kraju slavili. Tek smo na početku, ima još dosta rada pred nama“, rekao je Nikola Peco Rakojević.

Naredne prijateljske utakmice izabranici Nikole Rakojevića igraće u junu, protiv Poljske kod kuće i Bugarske u gostima, a kvalifikacije kreću u septembru.

Crna Gora je u grupi sa Rumunijom, Švajcarskom, Finskom, Albanijom i Jermenijom.