Orlići pali posle penal ruleta

EURO 29. maj 202222:05 > 30. maj 2022 16:24 9 komentara
FSS

Kadetska fudbalska reprezentacija Srbije poražena je u polufinalu Evropskog prvenstva za igrače do 17 godina od vršnjaka iz Holandije posle izvođenja penala. Rezultat je posle 90 minuta bio 2:2.

Orlići su u Izraelu odigrali još jednu fantastičnu utakmicu. Ekipa Radovana Krivokapića i protiv Holanđana demonstrirala je kvalitet i karakter .

Mogla je Srbija i u prvom poluvremenu da dođe do gola i vođstva. Ali dva puta se isprečila prečka i posle prvih 45 minuta bilo je 0:0. Drugi deo bio je znatno bogatiji golovima.

Povelo je Oranje već u 47. minutu preko Van Duivena. Ali Orlići ne da nisu pali, već su se izdigli na maestralan način. Za samo pet minuta došli su do potpunog preokreta. Prvo je Milošević u 50. minutu zatresao mrežu za 1:1, a onda je se u 55. minutu, posle njegovih makazica, lopta odbila do Mijatovića koji je sjajno reagovao i preokrenuo rezultat.

Ipak, nije Srbija imala sreće da meč reši u 90 minuta, pošto je Slori u 73. minutu zatresao mrežu. Izjednačio je na 2:2, a kako je to bio rezultat posle 90 minuta pristupilo se izvođenju jedanaesteraca. Odlučujući trenutak u izvođenju jedanaesteraca dogodio se u drugoj seriji, kada je Mateji Radonjiću udarac sa bele tačke odbranio Tristan Kuijsten. Kako su kod Oranja svi bili precizni, Holandija je stekla priliku da ode u finale i igra za treću vezanu titulu protiv Francuske.