Afrika: Problem za Rajevca, samo bod protiv Etiopije

FIFA World Cup 11. nov 202121:58 > 22:00 0 komentara
Printskrin/Sport Klub

Reprezentacija Gane predvođena srpskim trenerom Milovanom Rajevcem nije uspela da opravda ulogu favorita protiv Etiopije odigravši nerešeno 1:1 u Afričkim kvalifikacijama za Svetsko prvenstvo 2022.

Gana je gostovala u Etiopiji i povela pogotkom iskusnog Andrea Ajua u 22. minutu. Činilo se da će Crne zvezde rutinski slaviti u Johanesburgu, ali je Kebede izjednačio u 77. minutu.

Selekcija Milovana Rajevca zauzima drugo mesto u Grupi G iza Južne Afrike, koja je kao domaćin pobedila Zimbabve 1:0.

Kolo pre kraja Južna Afrika ima 13 bodova, tri više od Gane i za dva gola bolju gol razliku. Gana u odlučujućem meču u nedelju mora da ostvari ubedljivu pobedu nad Južnom Afrikom ako želi prvo mesto u grupi i nastavak kvalifikacija.

Uganda predvođena srpskim trenerom Milutinom Mićom Sredojevićem osvojila bod na svom terenu protiv Kenije (1:1) izjednačivši rezultat u 89. minutu. Prvo mesto u ovoj grupi osvojiće Mali, koji je u Ruandi ubedljivo pobedila domaću selekciju sa 3:0.

Mali kolo pre kraja 13 bodova, četiri više od Ugande.

Vrednu pobedu u gostima ostvario je DR Kongo nadigravši direktnog konkurenta Tanzaniju sa 3:0 čime je preuzela prvo mesto u grupi.

Svi rezultati mečeva igranih u četvrtak: Južna Afrika – Zimbabve 1:0, Togo – Senegal 1:1, Uganda – Kenija 1:0, Etiopija – Gana 1:1, Tanzanija – DR Kongo 0:3, Ruanda – Mali 0:3, Kongo – Namibija 1:1, Benin – Madagaskar 2:0.