Novi Zeland i Solomonska Ostrva ostaju na kursu za Katar

FIFA World Cup 27. mar 202221:42 0 komentara
Liberato Kasaće
REUTERS/Henry Romero

Odigrani su mečevi polufinala plej-ofa zone Okeanija kvalifikacija za Svetsko prvenstvo u Kataru. Plasman u finale obezbedili su Novi Zeland i Solomonska Ostrva.

Oba meča bila su veoma uzbudljiva. Golovima bogatiji bio je meč između Solomonskih Ostrva i Papue Nove Gvineje. Povela je Papua Nova Gvineja golom Komolonga u 24. minutu. Ipak, do poluvremena Solomonska Ostrva dolaze do izjednačenja, a strelac je bio Hou u 33. minutu.

Isti igrač u 66. minutu donosi preokret. A u 71. minutu Leai donosi dva gola prednosti – 3:1. Do kraja Kepo je u 88. minutu uspeo da smanji na 3:2, ali nije uspela Papua Nova Gvineja da dođe makar do produžetka.

Meč između Novog Zelanda i Tahitija odlučio je jedan gol. Njega je postigao levi bek Empolija Liberato Kasaće u 70. minutu.

Novi Zeland i Solomonska Ostrva igraju finale plej-ofa u četvrtak, a pobednik ovog duela igraće u baražu za odlazak na Svetsko prvenstvo protiv četvrtoplasirane ekipe iz KONKAKAF zone.