Urugvajci i Ekvadorci overili katarsku vizu

FIFA World Cup 25. mar 20228:42 > 8:44 0 komentara
Fudbaleri Urugvaja
Pool/Getty Images

Fudbaleri Urugvaja i Ekvadora obezbedili su učešće na Svetskom prvenstvu u Kataru kolo pre kraja južnoameričkih kvalifikacija.

Urugvajci su trijumfom od 1:0 kod kuće protiv direktnog rivala Perua overili katarsku vizu i time pomogli i Ekvadorcima, koje nije zaboleo poraz u Paragvaju sa 3:1.

Uoči poslednje runde, Ekvador i Urugvaj na trećoj i četvrtoj poziciji imaju po 25 bodova, te će uz Brazil i Argentinu put Mundijala.

Peruu ostaje borba za Kolumbijom i Čileom za peto mesto i odlazak u baraž. Trenutno je u najboljoj poziciji sa 21 bodom, jednim više od Kolumbijaca, a dva u odnosu na Čile.

Inke čeka meč sa Paragvajem kod kuće, Kafeterosi gostuju Venecueli, a Čileanci će ugostiti Urugvaj.

Kad je reč o sinoćnim utakmicama, Urugvaju je presudno slavlje protiv Peruanaca doneo Giorgijan de Araskaeta u 42. minutu, kada je odbitak u šesnaestercu zakucao pod prečku.

Duel Paragvaja i Ekvadora rešen je za nešto više od sat vremena igre, pošto su domaći imali tri gola prednosti. Morales u 10, autogol Insapija u 45+6. i pogodak Almirona u 66. trasirali su put domaćina do trijumfa, koji ne donosi ništa. Jedini strelac za goste bio je Kaisedo iz penala u 85.

Brazilci su pred svojim navijačima bili ubedljivi protiv Čilea – 4:0. Nejmar iz penala u 44, Entoni u 45+1, Kutinjo iz penala u 72. i Ričarlison u 90+1. pogađali su za visoku pobedu razgoropađenog Selesaoa.

Kolumbija je na svom terenu dobila Boliviju 3:0 golovim Dijasa u 39, Borhe u 72. i Uribea u 90. minutu za ostanak u mundijalskoj trci.