Nejmar juri rekord Pelea: Brazil ubedljiv protiv Perua

Reprezentacije 18. jun 20218:20 > 8:30 1 komentar
Ricardo Moraes, Reuters

Fudbaleri Brazila sa 4:0 su savladali selekciju Perua u drugom kolu grupe B Kopa Amerike.

Selektor Tite napravio je šest izmena u odnosu na meč sa Venecuelom (3:0), ali je Brazil imao izuzetno jaku postavu sa Nejmarom i Tijagom Silvom.

‘Selesao’ je od početka igrao agresivno, pa je poveo već u 12. minutu, kada je Aleks Sandro postigao gol.

Napadali su domaći, stvarali su šanse i u nastavku, a do novog gola su došli u 68. minutu, kada se u strelce upisao Nejmar. Bio je to 68. pogodak 29-godišnjaka za nacionalni tim. Fudbaler PSŽ se tako približio rekordu koji drži Pele sa 77 golova za reprezentaciju.

U 89. minutu je na 3:0 povećao Ribeiro, da bi konačni rezultat postavio Rišalison u trećem minutu sudijske nadoknade.

Brazil je sa dve pobede na čelu grupe B, a naredni meč igraće protiv Kolumbije 23. juna.

Peru je ovim porazom počeo učešće na turniru i na začelju je tabele.