Paketa heroj Brazila, Peru u drami izbacio Paragvaj

Reprezentacije 3. jul 20218:55 > 10:37 0 komentara
Lucas Paqueta
Photo by Buda Mendes/Getty Images

Fudbaleri Brazila savladali su Čile sa 1:0 u četvrtfinalu Kopa Amerika uprkos tome što su od 48. minuta igrali bez Gabrijela Žezusa, koji je dobio direktni crveni karton. Dva minuta ranije, odlučujući gol u Rio de Žaneru postigao je Lukas Paketa, 23-godišnji fudbaler Liona.

U 20. minutu Brazil je imao prvu dobru šansu, kada je Nejmar pronašao Firmina na drugoj stativi, ali napadač Liverpula promašuje gol iz izgledne poticije.

Nedugo zatim, Ederson je na drugoj strani odbranio udarac Eduarda Vargasa, koji je prethodno prevario Tijaga Silvu.

Pred kraj poluvremena, ponovo je Nejmar bio u ulozi asistenta, a Klaudio Bravo uspeo je da odbrani udarac Žezusa.

Lukas Paketa ušao je na startu drugog poluvremena i posle samo minut na terenu postigao je gol: krunisao je odličnu timsku akciju i volejom iz blizine doveo Selesao u vođstvu.

Neoprezno podignuta noga skupo je koštaža Žezusa – dokačio je Menu po licu i ramenu, pa je dobio crveni karton.

Čile je pritiskao, ali nije uspeo da dođe do izjednačenja.

Brazil će se u polufinalu sastati sa Peruom, koji je posle penala eliminisao Paragvaj. Vodio je Peru 2:1 i 3:2, ali je produžetka Paragvajcima doneo Avalos u 90. minutu.

Odlučivali su na kraju penali – Martinez i Samudio promašili su na jednoj strani, Ormeno i Kueva za Peru, a odlučio je promašaj Espinole i zatim pogodak Trauka.

U preostala dva četvrtfinala sastaju se Argentina – Ekvador (subota na nedelju od 3.00) i Kolumbija – Urugvaj (00.00).