Siguran kurs Kanade, SAD i Meksika, poslednji voz Kostarike

Reprezentacije 28. jan 20226:01 0 komentara
AP Photo/Carlos Gonzalez

U devetom kolu CONCACAF kvalifikacija za Svetsko prvenstvo pobede su ostvarili Kanada, Sjedinjene Države i Meksiko, a važan trijumf je zabeležila Kostarika protiv Paname.

U Severnoj i Centralnoj Americi nema mnogo dileme. Jedina je zapravo ko će biti četvrti i ko će ići sa te pozicije u baraž. Panama je imala šest bodova više pre meča devetog kola protiv Kostarike, ali je sada ta prednost prepolovljena.

Kostarika je dobila 1:0 na svom terenu, a jedini strelac bio je kapiten Brajan Ruis u 65. minutu. Do tada je Panama dominirala u posedu lopte i bila je strpljiva, ali je nekoliko šuteva te ekipe odbranio Kejlor Navas. Panama je najbliža izjednačenju bila u 75. minutu kada je opet Navas odbranio.

Kanada je i dalje prva i deluje da ništa neće zaustaviti ovu ekipu da se nađe tek drugi put na Mundijalu. Prvi put još od Meksika 1986. Povela je Kanada u Hondurasu autogolom Maldonada u desetom minutu, a napadač Lila Džonatan Dejvid je uvećao tu prednost u 73. minutu za konačnih 2:0.

Amerikanci su dobili El Salvador golom Robinsona u 52. minutu, a Meksiko je slomio otpor Jamajke 2:1 tek golovima posle velikog odmora. Prvo je Jamajka povela preko Džonsona i to sa igračem manje u 50. minutu. Ipak u 81. i 83. Meksiko pravi preokret. Trikolori su najpre izjednačili preko Martina, a zatim je Alekis Vega postavio konačnih 2:1.