Majstorski golovi Mitrovića, Dmitrović spasao bod!

Clive Rose, Getty Images Sport

Fudbalska reprezentacija Srbije odigrala je 2:2 sa selekcijom Rumunije na stadionu Partizana u meču 2. kola Lige C - grupe 4 UEFA Lige Nacija.

Orlovi su dva puta vodili majstorskim golovima Aleksandra Mitrovića, ali su jeftine greške defanzivaca koštale tim selektora Mladena Krstajića drugog trijumfa u novoformiranom takmičenju.

Napadač Fulama se u 26. minutu sjajno snašao i spretno je prosledio u mrežu pored dvojice igrača Rumunije. Sa vođstvom Orlova otišlo se na poluvreme, a već posle tri minuta u nastavku gosti su izjednačili. Kolarov je skrivio jedanaesterac, a sa bele tačke precizan je bio Stančiu.

Mitrović je u 63. minutu ponovo bio u centru pažnje, odlično se snašao i volej udarcem savladao Tatarašanua. Ipak, radost Orlova trajala je kratko jer je Rucudean izjednačio posle još jedne loše reakcije defanzivaca Orlova.

U drugom meču ove grupe Crna Gora je savladala Litvaniju sa 2:0 i posle dva kola ima 4 boda, koliko i Srbija. Rumunija ima jedan, dok je Litvanija bez bodova.

Srbiju u oktobru očekuju gostovanja Crnoj Gori u Podgorici (11.10) i Rumuniji (14.10), dok će poslednja dva meča u grupi odigrati pred svojim navijačima – protiv Crne Gore (17.11) i Litvanije (20.11).

Krstajić je napravio pet izmena u odnosnu na prvi duel sa Litvanijom (na klupi su ostali Matić, Milenković, Rodić, Živković i Kostić), dok su od prvog minuta na terenu bili kapiten Kolarov, Spajić, Milinković-Savić, Lukić i Ljajić.

Srbija – Rumunija

Srbija: Dmitrović – Kolarov, Veljković, Spajić, Rukavina – Lukić, Maksimović – Tadić, Milinković-Savić, Ljajić – Mitrović.

Rumunija: Tatarušanu – Banču, Sapunaru, Balaša, Manea – Kipčiu, Anton, Marin – Draguš, Tučudean, Stančiu.

Meč iz Humske ste uživo mogli da pratite na portalu Sport kluba.

Tok utakmice

Na stadionu u Humskoj je oko 15.000 navijača, a ceo jedan sektor na severnoj tribini zauzele su pristalice Rumunije.

Maja Todić

5. minut – U uvodnim minutama uglavnom se igra na sredini terena. Rumuni su imali jednini šut, ali preko gola.

7. minut – Prva ozbiljnija situacija pred golom Srbije. Kipčiju je šutirao pored gola.

8. minut – Maksimović je pogrešio, a Marin je iz dobre situacija loptu poslao pored leve stavite Dmitrovićevog gola.

8. minut – Mitrović je pogodio prečku posle kornera Ljajića! Dobro je reagovao golman Rumunije i loptu prosledio do prečke. Napadač Fulama treći put u drugom meču u Ligi nacija pogađa okvir gola.

Maja Todić

16. minut – U samo dva minuta Srbija je imala dva solidna napada. Prvo je Tadić centrirao, a defanzivci Rumunije loptu prosledili u korner, a nekoliko trenutaka kasnije Ljajić je oprobao udarac koji je bio izblokiran.

18. minut – Još jedna dobra akcija domaćeg tima, međutim, Mitrović je loše centrirao sa leve strane…

25. minut – Posle nešto mirnijeg perioda Milinković-Savić je bio u dobroj šansi. Kolarov je centrirao, a Sergej šutirao pored gola.

26. minut – Srbija vodi 1:0, strelac je Mitrović! Napadač Orlova se odlično snašao u velikoj gužvi posle šuta Kolarova i odbrane Tatarušanua i doneo je prednost svom timu.

29. minut – Rukavina do Tadića, ali je udarac igrača Ajaksa odbranio golman Rumunije.

35. minut – Ekipa Kozmina Kontre oslobodila se pritiska, ali nikako ne uspeva da organizuje ozbiljniji napad i eventualno ugrozi Dmitrovića.

40. minut – Tadić je dobro centrirao, ali je Veljković za malo bio „kratak“.

45. minut – Mnogo sreće za Srbiju. Kipčiju je pogodio prečku nakon što je lopta zakačila Kolarova.

45+1. minut – Poluvreme u Humskoj, Srbija vodio sa 1:0 golom Mitrovića.

Nije bilo izmena na poluvremenu.

47. minut – Penal za Rumuniju! Kolarov je u šesnaestercu oborio Kipčijua.

48. minut– Stančiu izjednačuje iz penala na 1:1. Dmitrović ga je „pročitao“, ali nije uspeo da zaustavi snažan udarac.

Maja Todić

51. minut – Krstajić je poslao na zagrevanje Prijovića i Matića.

59. minut – Tadić je bio u solo akciji, loptu je poslao u srce šesnaetserca, ali tamo nije bilo igrača Srbije.

60. minut – Rumuni su pokušali da uzvrate, ali je 19-godišnji Draguš šutirao pored gola.

60. minut – Mitrović je posle nekoliko dodavanja Orlova šutirao preko gola sa 20-tak metara.

63. minut – Srbija vodi sa 2:1, ponovo Mitrović! Napadač Fulama odlično se snašao i iz voleja drugi put savladao golmana Rumunije.

64. minut – prva izmena u srpskom timu. Milinković-Savić je izašao iz igre, a šansu je dobio Filip Kostić.

68. minut – Dobra šana za Rumuniju i mnogo sreće za domaći tim… Lopta se od Spajića odbila u korner.

69. minut – Cukudean je izjednačio na 2:2. Posle kornera napadač Kluža je bio najbrži i loptu je poslao u bliži ugao Dmitrovićevog gola.

70. minut – Stančiu je iz velike udaljenosti šutirao preko gola.

71. minut – Lukić izlazi iz igre, na terenu je Matić.

76. minut – Gužva u šesnaestercu Rumunije posle prodora Kostića, ali Rumuni su se odbranili.

77. minut – Prijović ulazi u igru umesto Ljajića.

83. minut – Prijović je odlično centrirao, ali Mitrović nije najbolje zahvatio loptu glavom.

85. minut – Mitrović se revanširao Prijovuću, odlično mu je asistirao, međutim napadač PAOK je sa 10 metara šutirao preko gola.

87. minut – Sa tribina se čuje skandiranje „Kosovo“, navijači Rumunije odgovaraju „Srbija“.

88. minut – Napad Srbije, ali bez opasnosti po gol Rumunije. Ubrzo su uzvratili i gosti, ali je Dmitrović istrčao na vreme.

90. minut – Mitrica je imao sjajnu šansu, ali je Dmitrović odbranio.

90. minut – Meč je produžen čak 6 minuta.

90+2. minut – Kipčiu ponovo pravi problem odbrani Srbije. Korner za Rumune.

90+5. minut – Matić je šutirao sa 20 metara direktno u golmana Rumunije.

90+6. minut – Meč je završen rezultatom 2:2. Srbija posle dva kola ima 4 boda, a Rumunija 1.