BiH i definitivno u elitnoj diviziji Lige nacija!

Jamie McDonald, Getty Images Sport

Fudbalska reprezentacija Bosne i Hercegovine remijem bez golova protiv Austrije u Beču obezbedili su plasman u A diviziju Lige nacija.

Ekipi selektora Roberta Prosinečkog je u poslednjoj utakmici i svaki minimalan poraz osim rezultatom 1:0 garantovao overu mesta u najjačoj diviziji, a na putu do velikog uspeha ispratili su ih i brojni navijači na stadionu „Ernest Hapel.“

U prvih 45. minuta meča na stadionu „Ernst Hapel“ bilo je mnogo šansi na obe strane, ali nedostajala je završnica.

Prvu veliku priliku za goste imao je Edin Višća u 26. minutu, koji je iskosa snažno šutira pod prečku austrijskog gola, ali golaman Hajnc Lindner je odbranio. Posle greške odbrane BiH napadač Vest Hema Marko Arnautović je bio u dobroj poziciji, ali nije dobro zahvatio loptu.

Najbolju priliku pred kraj prvog poluvremena imao je Višća, koji je posle sjajne asistencije Edina Džeka šutirao pored stative Lindnerovog gola.

U drugom poluvremenu bilo je manje uzbuđenja, Arnautović je u 52. minutu ponovo zapretio, dok je Haris Duljević u 64. bio najbliži da savlada domaćeg čuvara mreže.

U grupi 2 Lige C reprezentacija Finske je i pored poraza od Grčke u Atini 1:0 kolo pre kraja obezbedila prvo mesto i plasman u viši rang. Finci su u prvom duelu savladali Grčku sa 2:0 i pred poslednje kolo imaju bolji međusobni skor i tri boda više.

U drugom meču ove grupe Mađarska je u Budimpešti bila bolja od Estonije sa 2:0 i sa 7 bodova treća je na tabeli.