Portugal iskoristio kiks Španije – odluka u Bragi

fudbalska reprezentacija Portugala, Kristijano Ronaldo, Diogo Dalot
Thomas Eisenhuth/Getty Images

Reprezentacija Portugalije u petom kolu grupe 2 divizije A Lige nacija u gostima je pobedila selekciju Češke 4:0 i zahvaljujući porazu Španije od Švajcarske 2:1 napravila veliki korak ka plasmanu na završni turnir.

Povezane vesti

Portugalci su kolo pre kraja lideri grupe sa 10 bodova, dva manje ima Španija, a ova dva tima će 27. septembra u Bragi u direktnom duelu odlučiti koja ekipa će ostati u borbi za trofej.

Gosti su poveli u Pragu u 33. minutu pogotkom Dioga Daloa, a u drugom minutu sudijske nadoknade njegov klupski kolega iz Mančester Junajteda duplirao je vođstvo Portugalije.

Češka je imala priliku da na odmor ode sa golom zaostatka, ali Patrik Šik u 45+6 minutu nije realizovao najstrožu kaznu.

Rapoloženi Dalo je u 52. minutu po treći put matira o Tomaša Vaclika, Bruno Fernandeš je ovoga puta bio asistent, a konačan rezultat u finišu je postavio rezervista Diogo Žota.

Češka je poslednja u grupi sa četiri boda, a mesto u elitnoj diviziji sačuvaće samo ukoliko u utorak u gostima savlada Švajcarsku.

Švajcarska je u Saragosi iznenadila Španiju i upisala bodove spasa. Manuel Akanji je u 21. minutu pogodio za vođstvo gosriju i sa rezultatom 0:1 otišlo se na odmor.

Đordi Alba je u 55. minutu izjednačio, međutim, samo tri minuta kasnije napadač Monaka Brel Embolo je obezbedio veliki trijumf svom timu.

Interesantno je da je Španija imala čak 70 odsto posed lopte, ali oba tima su uputila po pet udaraca u okvir gola.