Ukrajina eliminisala Škotsku, na korak od Mundijala

FIFA World Cup 1. jun 202222:40 > 23:07 8 komentara
Ukrajina
Printscreen

Ukrajina je u duelu plej-ofa savladala Škotsku na Hempden Parku sa 3:1 i za četiri dana će protiv Velsa u Kardifu igrati za plasman na Svetsko prvenstvo u Kataru.

Podsetimo, ovaj duel je bio odložen zbog ratnih dešavanja na teritoriji Ukrajine. Ukoliko pobede i Vels, Ukrajinci će po drugi put obezbediti plasman na Svetsko prvenstvo, prvi put su igrali 2006. kada su stigli do četvrtfinala.

Ukrajinci su bolju igru u prvih pola sata na Hempden Parku krunisali golom Jarmolenka u 33. minutu.

Malinovski je uputio fantastičan pas sa preko pola terena, a igrač Vest Hema lobovao Gordona za 0:1.

Gosti su odlično nastavili i u drugom poluvremenu i nakon samo četiri minuta igre stekli prednost od dva gola.

Centaršut Karavajeva iskoristio je Jaremčuk i povisio na 0:2.

Škotska se u poslednjih pola sata konačno probudila, a u 79. minutu Mekgregor smanjuje na 1:2. Ipak, sve dileme oko pobednika otklonio je Dovbik u kontra-napadu u nadoknadi vremena.