Prvi poraz Zenita: Mostarac Šunjić srušio šampiona

Print screen/SK

U derbiju petog kola Premijer lige Rusije ekipa Dinama pobedila je u Moskvi aktuelnog prvaka tim Zenita 1:0. Đorđe Despotović igrač utakmice u ubedljivoj pobedi Rubina.

Kraj pobedonosne serije za ekipu iz Sankt Peterburga. Posle silovitog starta i četiri uzastopne pobede šampion Rusije zaustavljen je u Moskvi.

Povezano

Ekipa Dinama pobedila je 1:0, a strelac je posle prekida i izvanrednog skoka bio nekadašnji defanzivac Zrinjskog Toni Šunjić u 40. minutu.

Oba tima meč su završila sa deset igrača. Prvo je u 75. minutu isključen domaći igrač Dmitri Skopincev, zatim u 83. i u gostujućem timu Kolumbijac Barios.

U drugom poluvremenu za moskovski Dinamo je zaigrao nekadašnji fudbaler zagrebačkog Dinama Nikola Moro, dok je ceo meč za Zenit odigrao dojučerašnji defanzivac Liverpula Dejan Lovren.

Rubin je kao domaćin bio ubedljiv protiv ekipe UFA 3:0. U startnoj postavi u pobedničkoj ekipi bili su Darko Jevtić, Filip Uremović i asistent kod drugog gola Đorđe Despotović (zamenjen u 84. minutu). Despotović je zvanično proglašen za najboljeg igrača na utakmici.

U gostujućem timu starteri su bili Lovro Bizjak i Andres Vomberger (obojica zamenjeni u nastavku).

Spartak je iz Volgograda odneo sva tri boda protiv Rotora zahvaljujući uspešno realizovanom jedanestercu Bakaeva u 56. minutu za 1:0, dok su Krasnodar i CSKA podelili bodove 1:1. Asistent kod vodećeg gola za goste bilo je Nikola Vlašić.

Prethodno je Lokomotiva trenera Marka Nikolića neočekivano poražena u Moskvi od ekipe Ahmat iz Groznog.

Na tabeli vodi Zenit sa 12 bodova, po jedan manje imaju Spartak i Soči, slede Dinamo iz Moskve i Ahmat Grozni po 10.