PL: Zenit stao, CSKA beži

Za vikend je odigrano 16. kolo prvenstva Rusije. Lider CSKA je savldao Amkar, Zenit i Terek su igrali bez golova, a Dinamo je bio ubedljiv sa Lokomotivom.
Ekipa Zorana Tošića je sa 2:0 pobedila Amkar, a oba gola postigao je Dumbia u 8. i 84. minutu. Srpski reprezentativac je igrao do 87. minuta, a Mijić za Amkar do 67.
CSKA sada ima četiri boda više, uz utakmicu manje u odnosu na drugoplasirani Zenit, koji je uzeo samo bod na meču sa Terekom. Danko Lazović je zamenjen u 57. minutu, dok Luković nije igrao.
Dinamo je sa 4:1 slavio u moskovskom derbiju sa Lokomotivom. Nemac Kuranji je postigao dva gola, a u listu strelaca upisali su se i Semšov i Voronjin. Jedini pogodak za Lokomotivu je postigao Loškov u 67. minutu. Marko Lomić je odigrao ceo meč za pobedničku ekipu.
Krasnodar je igrao 2:2 sa Anžijem. Ekipa Slavoljuba Muslina je na poluvremenu gubila sa 1:0, do vođstva je stigla golovima Abreua i Mikeeva, ali je Angva u 79. minutu poravnao na 2:2. Za domaće su ceo meč odigrali Dušan Anđelković i Nemanja Tubić. Roberto Karlos je za Anži igrao do 84. minuta.
Ekipa Krila Sovjetov Nenada Đođrevića je poražena od Spartak Nalčika 2:0, a bivši igrač Partizana je zamenjen u 89. minutu.