Drugoligaš izbacio Grofa i srpsku koloniju iz Kupa Rusije

Ostale lige - Fudbal 2. mar 202219:55 > 20:16 1 komentar
Miodrag Božović
Anton Novoderezhkin/TASS

Fudbaleri Alanije iz Vladikavkaza eliminisali su Arsenal iz Tule iz Kupa Rusije pošto su u duelu osmine finala na svom terenu slavili rezultatom 1:0.

Gol odluke za četvrtoplasirani tim druge ruske divizije postigao je 21-godišnji naspadač Vladimi Hubulov u 4. minutu.

Domaća ekipa iz Vladikavkaza imala je više od igre, duplo više udaraca u okvir gola rivala (4-2), ali se rezultat nije menjao.

Goran Čaušić i Uroš Radaković odigrali su ceo meč za Arsenal, koji sa klupe vodi Miodrag grof Božović, dok je Đorđe Despotović šansu dobio u 46. minutu.

U duelu Premijerligaša CSKA je u Sočiju bio bolji od istoimenog tima 2:1. Domaći su poveli u finišu prvog poluvrtemena pogotkom Kristijana Noboe, ali je u nastavku Igor Divejevdva puta matirao Moskovljane, u 60. i 87. minut, i svom timu obezbedio nastavak takmičenja. Oba puta asistent je bio Turčin Jusuf Jaziči.

Spartak je u Moskvi bio ubedljiv protiv ekipe Kubanja 6:1 (3:0). Trostruki strelac bio je Šamar Nikolsom, dva gola postigao je Kvinsi Promes, a jedan Jordan Larson.

Počasni pogodak za goste postigao je igrač Spartaka Georgi Džikija.

U preostalim mečevima osmine finala sastaju se: Lokomotiva Moskva – Jenisej, Zenit – Kamaz, Baltika – Čajka i Rubin – Rotor Volgograd.

Mečeve Kupa Rusije gledajte na kanalima Sport Kluba.