Ivićev Krasnodar opet gazi, Jokan posle preokreta do 3:1

Vladimir Ivić
James Heaton/via Guliver

Sjajni Krasnodar nastavlja niz. U 23. rundi Premijer lige pobedio je Soči u gostima sa 2:0.

U dva čina, pred kraj prvog i početkom drugog poluvremena, ekipa Vladimira Ivića unovčila je dominantnu partiju na obalama Crnog mora. Precizni su bili Bakijesa u 40. i Krivcov u 48. minutu.

Povezano

Ofanzivac Mihajlo Banjac igrao je od 73. minuta za CSKA, Igor Miladinović nije ulazio u igru na suprotnoj strani.

Sigurni u Jekaterinburgu bili su fudbaleri CSKA (2:1). Na isteku sat vremena igre, Moskovljani su nagovestili siguran trijumf. Golovi Zabolotnija u 13. i Čalova, sa bele tačke, u 59. minutu, bili su uvod u trijumf CSKA. Konačnih 1:2 postavio je Vloet, u 66. minutu.

Vezista Saša Zdjelar i desni bek Milan Gajić bili su standardni u dresu CSKA, Lazar Ranđelović odigrao je poslednjih pola sata za ekipu Urala.

Činilo se da će posle gola Glušakova, sa bele tačke, sredinom drugog poluvremena, Dinamo pretrpeti poraz od Nižneg na svom terenu. Izabranici Slaviše Jokanovića prenuli su se u finišu i uz rafale Gladiševa (79), Fomina (85) i Smolova (90+5) upisali pobedu od 3:1.

Susret Krila i Himkija završen je bez golova.

U gostujućem timu, Petar Golubović i Nikola Antić upisali su po 90, Nemanja Glavčić 33 minuta. Na suprotnoj strani, Aleksandar Ćirković nije ulazio u igru.

Moskovski derbi, između Torpeda i Spartaka, završen je pobedom poznatijeg rivala – 2:1. U „ludom“ meču, sa tri penala i isto toliko crvenih kartona, Spartak je trijumf obezbedio već posle prvog poluvremena.