Jokan slavio posle 40 dana

Slaviša Jokanović
Simon Bellis Sportimage SPI-1268-0056 via Guliver

Slavili su i fudbaleri moskovskog Dinama - posle 40 dana ekipa Slaviše Jokanovića upisala je trijumf. U 13. kolu Premijer lige sa 3:1 pobedila je Orenburg.

Činilo se posle sjajnih golova Vladimira Sičevoja, sredinom prvog poluvremena i početkom nastavka, da se Moskovljanima smeši još jedan neuspeh. Crne slutnje, ipak, nisu se obistinile, golovima Vjačeslava Gruleva i Paragvajca, Roberta Fernandeza, u finišu, Dinamo je stigao do velikih 3:2.

U malom moskovskom derbiju, Lokomotiva je kao gost pobedila Torpedo. „Minimalac“ je bio delo Rusa, Artema Karpukasa.

Do velikog trijumfa stigli su i fudbaleri Ahmata na gostovanju Krasnodaru – 3:2. Gol odluke postignut je u petom minutu sudijske nadoknade vremena, precizam je bio Ivan Olenjikov.

Ceo meč za pobednički tim odigrao je Miroslav Bogosavac.

U duelu Himkija i Fakela nije bilo golova.