Kup Rusije: Ivić ubedljiv, Jokanović izbacio Zenit na penale

Marc Atkins/Getty Images

U Rusiji su na programu bile tri kup utakmice, a na dve su učestvovali srpski treneri i ostvarili fantastične rezultate.

Kup Rusije

Vladimir Ivić se plasirao u polufinale pošto je njegov Krasnodar kao gost bio ubedljiv u četvrtfinalu protiv Ahmata u Groznom – 3:0.

Ekipa srpskog trenera sjajno je odigrala, povela je golom Mozesa Kobnana, a onda je Nikita Krivcov postigao još dva gola u drugom poluvremenu. Domaći tim je od 39. minuta imao igrača manje, isključen je Timofeev.

U startnoj postavi Krasnodara bio je bivši igrač Inđije i TSC Mihajlo Banjac.

Mnogo teži zadatak imao je Slaviša Jokanović čiji je Dinamo gostovao šampionu Zenitu. Meč u Sankt Petersburgu završen je nerešeno 1:1, a onda su Moskovljani slavili nakon boljeg izvođenja penala sa 5:4. U regularnom vremenu Jokanovićev tim poveo je već u prvom minutu autogolom golmana Vasjutina, a izjednačio je Bakaev u 36. minutu.

Odlučujući penal promašio je Brazilac Daglas Santos.

U trećoj utakmici igrasnoj u Samari domaći tim Krila Sovjetov i CSKA igrali su nerešeno 2:2. Revanš je 5. aprila u Moskvi.